کفپوش آشپزخانه شما به عنوان مکانی که بیشترین رفت آمد به آن وجود دارد ، باید با دقت انتخاب شود. نه تنها به مقاومت در برابر تردد مداوم پا نیاز دارد، بلکه باید در مقابل نشت و مایعات مقاوم باشد و همچنین قدرت تحمل ظروف و قابلمه های افتاده را داشته باشد. از آنجا که آشپزخانه مکانی است که استحکام و مقاومت در آن کلیدی است، قطعاً می­خواهید کف پوش مناسبی انتخاب کنید. با گزینه ­های موجود امروز، آشپزخانه شما می­تواند از یک بامبو محکم گرفته تا یک چوب سخت باشکوه برخوردار باشد. به خصوص در بحث طرحی دکوراسیون داخلی ویلا، آپارتمان ها و… زیبایی خاصی به محیط خواهد داد. در ادامه نگاهی به برخی از این کف­های خارق العاده که در آشپزخانه شما قرار  خواهند گرفت خواهیم انداخت.

کف پوش آشپزخانه
کف پوش آشپزخانه

چوب های سخت را امتحان کنید

به نظر می رسد این یک انتخاب واضح است، اما بسیاری از مردم با توجه به آسیب­ هایی که می­توانند به آنها وارد کنند، از سرمایه گذاری در کفپوش های چوبی سخت برای آشپزخانه خود محتاط هستند. هنگامی که چوب سخت برای آشپزخانه خود انتخاب می­کنید، می­خواهید گونه­ای را پیدا کنید که دارای درجه جانکا بالاتری باشد، که دوام آن را در برابر سایش اندازه گیری می­کند.

hardwood-floor
کف چوب سخت

با اطمینان از مهر و موم شده و به پایان رسیدن کف آشپزخانه خود می­توانید از آن در برابر آسیب آب محافظت کنید. کفپوش­های پیش ساخته مخصوصاً مقاوم هستند ، اما در مقایسه با کفهایی که در محل کار به پایان رسیده اند ، می­تواند فاصله بسیار کمی نیز بین تخته ها داشته باشد. آنچه را که فکر می کنید برای شرایط شما بهتر است انتخاب کنید و به یاد داشته باشید که یکی از نکات جالب در مورد چوب سخت این است که می توان چندین بار آن را اصلاح کرد تا ظاهر خود را تجدید کند.

به لمینت ها نگاه کنید

کفپوش لمینت یک راه حل عالی برای آشپزخانه است. با توجه به بسیاری از آیتم­ها، از رنگ های مختلف گرفته تا کف با جزئیات دانه چوب طبیعی و… شما در ابتدا تصمیم گیری سختی پیش رو دارید.

laminate-flooring
کف لمینت

کفپوش لمینت به گونه ­ای ساخته شده است که مانند چوب سخت طبیعی و زیبا به نظر می­رسد، اما بهترین چیز در مورد آن بدون سر و صدا بدون و مقاومت در برابر خراش و لکه است، که ممکن است کف مناسب آشپزخانه شما باشد. لمینت همچنین در برابر سایش مکرر و محو شدن مقاومت می­کند، بنابراین در حین تهیه کفپوش بادوام مورد نیاز شما فوق العاده به نظر می­رسد.

چوب پنبه را در نظر بگیرید

در آشپزخانه شما، چوب پنبه لازم نیست فقط برای نوشیدنی ها باشد. کفپوش چوب پنبه شگفت انگیز است زیرا این یک محصول طبیعی و تجدیدپذیر است که از درختان زنده و بدون آسیب رساندن به آنها برداشت می­شود. همچنین دارای یک احساس بالشتک است که آن را برای هر اتاقی که قصد ایستادن زیاد دارید انتخابی عالی می کند.

cork-flooring
کف چوب پنبه

چوب پنبه نیز یک انتخاب عملی برای آشپزخانه شما است، و تمیز کردن آن بسیار ساده است. فقط اطمینان حاصل کنید که برای محافظت در برابر صدمات ناشی از آب به خوبی آب بند شده است و چوب پنبه با آسایشی که هنگام پخت پز ایجاد میکند هزینه شما را جبران می­کند. چوب پنبه را مانند چوب سخت می توان دوباره اصلاح کرد، بنابراین اگر کف آن کمی فرسوده به نظر می­رسد می­توانید کف را تازه کنید.

بامبو را بررسی کنید

 امروزه کفپوش بامبو بسیار محبوب است و در همه اتاق ها کاربرد دارد. دلیل اصلی این محبوبیت سرسام آور، ماهیت بسیار تجدید پذیر آن است، اما در مورد دوام و ارزش نیز گزینه ای عالی است.

bamboo_floor
کف بامبو

بامبو با برچسب “رشته” تحت گرما و فشار شدید تولید شده و کف بسیار مقاوم تولید می­کند، بنابراین می­تواند در مقابل آنچه روی کف آشپزخانه شما ریخته می­شود مقاومت کند. شما همچنین می­توانید نوع به هم ریخته و پریشان را برای کمک به پنهان سازی هرگونه آسیب که در نهایت کف شما ایجاد می­شود، انتخاب کنید، اما توجه کنید که به نظر می­رسد به جای اینکه متأسفانه فرسوده باشد، پیر به نظر می­رسد. از زیبایی طبیعی و دوام چوب سخت برخوردار است، اما همچنین بسیار تجدیدپذیر است – بنابراین ضمن ایجاد آرامش خاطر به شما، آشپزخانه شما یکپارچه می­شود.