طراحی ویلا
اجرای ویلا

پاسخ به ابهامات طراحی ویلا

طراحی ویلا در چه مناطقی انجام میشه؟

طراحی ویلا در تمامی مناطق کشور با توجه به شرایط جغرافیایی آن منطقه توسط زاگرس سازه انجام می شود.

چه مدت طول می کشه تا یک ویلا طراحی بشه؟

به طور کلی مدت زمان لازم برای طراحی هر ویلا متفاوت می باشد. اما به صورت تجربی مدت زمان لازم برای طراحی ویلا سه ماه در قرارداد منظور می شود.

چه فصلی رو برای طراحی ویلا و یا ساخت ویلا توصیه می کنید؟

طراحی ویلا مرتبط با فصل نیست!و معمولا در تمامی فصول سال طراحی ویلا انجام می شود. اما بیشتر کارفرمایان ترجیج می دهند اجرای ویلا شروع بهار و تابستان باشد.

منظور از طراحی ویلا چیه؟ و دقیقا چه چیزی قراره به کارفرما تحویل داده بشه؟

ما در ابتدا با کارفرما یک جلسه حضوری داریم که نظرات و خواسته های کارفرما رو دریافت می کنیم. با توجه به خواسته های کارفرما، شرایط زمین، همسایه ها ، شرایط آب هوایی و…. یک پلان معماری به عنوان فاز یک طراحی می کنیم. و مجددا با کارفرما جلسه برگزار می شه و پلان معماری برای کارفرمای محترم تشریح می شود. در این مرحله با توجه به نظرات کارفرما در خصوص پلان، پلان فاز یک اصلاح می شود و نهایتا پلان معماری نهایی به تایید کارفرما خواهد رسید.

در مرحله بعد طراحی اسکلت سازه ویلا با توجه به اینکه اسکلت بتنی باشد یا فلزی، انجام می شود و نقشه های سازه برای کارفرما ارسال می شود. در این مرحله کارفرما می تواند ساخت ویلا را شروع کند. اما هنوز کار تمام نشده است و می بایست علاوه بر طراحی تاسیسات برقی و مکانیکی نقشه های فاز دو معماری که شامل تمامی جزئیات لازم برای اجرای ساختمان می باشند تکمیل شوند چون بعد از اجرای اسکلت سازه کارفرما به این نقشه ها برای ساخت نیاز دارد.

طراحی ویلا کردان
طراحی ویلا

تفاوت طراحی ویلا زاگرس سازه با سایر شرکت ها چیست؟

بعضی از کارفرمایان به کیفیت طراحی ویلا و یا ساخت ویلا اصلا توجه ای نمی کنن. به عنوان مثال برای اجرای کف پوش لمینت و حتی دست مزد یک بنا هزینه ای چندین برابر هزینه طراحی کل ویلا رو پرداخت می کنند. در صورتی که حاضر نیستند پول چندانی برای طراحی ویلا پرداخت کنند. بسیاری از شرکت ها هم به این نکته توجه کردن و با هزینه خیلی خیلی کم طراحی ویلا رو انجام میدن ولی نهایت همین طراحی  ارزش ملک رو پایین میاره و میشه گفت هزینه های ساخت به باد میره !!!

خیلی از شرکت های سعی می کنن رندرهای بسیار عالی بگیرن و واقعا کارشون در زمینه طراحی خوبه ولی همین که کار برای اجرا  میره کلی مشکل پیش میاد. ما به این نکته توجه کردیم و خوشبختانه علاوه بر ارائه رندرهای عالی از ویلا، از دو نرم افزار بسیار کاربردی که، به خصوص در بسیاری از شرکت ها(به دلیل زمان زیاد مدل سازی) کاربردی نداره، استفاده می کنیم. کار با این دو نرم افزار در زمینه معماری و طراحی اسکلت بسیار زمان بر است ولی در عوض نتیجه نهایی با خطایی بسیار بسیار پایین خواهد بود و تمامی اطلاعات و اجزا ساخت در طراحی در نظرگرفته می شود. یعنی حداقل کردن اشتباهات اجرایی، حداقل کردن هزینه ساخت و… و همین باعث موفقیت ما شده است. علاوه بر این سعی کرده ایم یک فیلم کوتا از فضای داخلی و خارجی ویلا در صورت درخواست کارفرما تهیه کنیم و در اختیار کارفرما قرار بدیم.

طراحی ویلا

هزینه طراحی ویلا چگونه محاسبه می شود؟

فرمول خاصی برای برآورد هزینه طراحی ویلا وجود ندارد. و شاهد قیمت های متفاوتی برای طراحی ویلا هستیم. اما دو عامل نقش اساسی در تعیین قیمت طراحی دارند. سبک طراحی مورد نظر کارفرما و خواسته های کارفرما. به عنوان مثال سبک کلاسیک نسبت به مدرن گران تر می باشد. یا ممکن است کارفرما انتظار طراحی یک ویلای فوق لاکچری و خاص را داشته باشد که قطعا متحمل هزینه طراحی بیشتری خواهد شد.

ما با توجه به تجربه ای که در طراحی ویلا داریم برای هر چهار رشته (معماری، سازه ، برق و مکانیک) به صورت متری قیمت ارائه می کنیم(به جز پروژه های خاص) که بعضا با توجه به خواسته ها کارفرما این هزینه کمتر و شاید اندکی افزایش یابد. خوشبختانه با توجه به این که در بخش اجرایی هم فعال هستیم هزینه طراحی ویلا بسیار بسیار معقول می باشد. حتی در چندین مورد کارفرمایان محترمی که به ما مراجعه کرده بودند قبلا با شرکت های جهت طراحی ویلا قرارداد بسته بودند که به دلیل قیمت بالا و عدم کیفیت کار آن ها قرارداد خودشون رو فسخ کرده بودند. و نهایت به شرکت ما مراجعه کردند.

error: Content is protected !!
مشاوره آنلاین

سلام به سایت زاگرس سازه خوش آمدید . ما فعلا آنلاین نیستم اما شما می توانید پیغام بگذارید. ما با شما تماس خواهیم گرفت

Click ENTER to chat