طراحی ویلا

طراحی ویلا

  طراحی ویلا توسط یک مهندس معمار حرفه ای و نخبه،یک سرمایه گذاری واقعی بر روی ملک شما است. درواقع صرفا هزینه کردن زیاد و پر زرق و برق کردن یک ویلا ارزش آن را چند برابر نمیکند، بلکه یک پلان خوب و با در نظر گرفتن تمامی امکانات لازم برای ساکنین، نما و دکوراسیون جذاب و… است که ارزش آفرینی میکند و مخاطب را به آرامش می رساند. از این رو به فکر خرج کردن پول به صورت کاملا اصولی و با بالاترین ارزش افزوده برای ملک خود باشید.

  خدمات معماری،سازه،تاسیسات مکانیکی والکتریکی توسط تیم حرفه ای ما قابل انجام است. ترسیم پلان،طراحی سازه، ارائه دفترچه محاسبات قوی با ریز محاسبات سازه ای،طراحی تاسیسات برق و مکانیک و…. بر اساس اصول و استاندارد های ملی و بین المللی و با در نظر گرفتن خواسته شما کارفرمایان انجام خواهد شد.

طراحی ویلا قطر
طراحی ویلا

1-طراحی ویلا در چه استان هایی انجام می شود؟

طراحی ویلا در تمامی مناطق کشور، و با توجه به شرایط جغرافیایی آن منطقه توسط مهندسین سازه و معماری، حرفه ای و برند تیم زاگرس سازه انجام می شود.

 

2-مدت زمان لازم برای تکمیل طراحی ویلا چقدر است؟

مدت زمان لازم برای طراحی ویلا با توجه به خواسته های کارفرما متفاوت می باشد. اما به صورت کلی مدت زمان لازم برای طراحی معماری فاز 1، طراحی سازه، طراحی نما و.. و تکمیل کل نقشه های و دیتیل های ویلا بین 2 تا 3 ماه می باشد. لازم به ذکر است درصورت تایید فازیک معماری توسط کارفرما، مهندسین سازه کار طراحی اسکلت بتنی یا فلزی ویلا را در همان ماه اول به اتمام می رسانند و کارفرما می تواند در کمتر از یک ماه پس از عقد قرارداد شروع به ساخت نماید.

 

3-چه فصولی برای طراحی ویلا و یا ساخت ویلا مناسب تر  می باشد؟

طراحی ویلا مرتبط با فصل نیست! و معمولا در تمامی فصول سال طراحی ویلا انجام می شود. اما بیشتر کارفرمایان ترجیج می دهند به دلیل شرایط جوی مناسب تر شروع ساخت ویلا،  بهار و تابستان باشد.

4-چگونه خواسته های خود را برای معمار بیان کنیم؟

برای اینکه به راحتی بتوانید خواسته ها و سلیقه های خود را به معمار معرفی کنید علاوه بر اینکه لازم است فضاهای مورد نیاز همانند تعداد اتاق های مستر و اتاق خواب ها، اتاق ورزش، متراژ هر طبقه و… را مشخص کنید لازم است با برخی از مفاهیم و سبک ها طراحی ویلا آشنایی پیدا کنید. در یک ساختمان ویلایی ممکن است از المان های مختلفی در طراحی استفاده بشود. لذا شناخت شما از این المان ها و یا اصطلاحات بدون شک علاوه بر افزایش اطلاعات شما از یک ساختمان ویلایی سبب انتقال راحت تر خواسته های شما کارفرمایان محترم به مهندس معمار و سازه خواهد شد. در ادامه سعی شده است به صورت اجمالی موارد لازم توضیح داده شوند.

طراحی ویلا

سبک های طراحی ویلا

با وجود اینکه سبک های مختلفی در طراحی نما و دکوراسیون ساختمان های ویلای وجود دارد، به صورتی که تشخیص بسیاری از این سبک های تنها برای یک معمار مسیر است، جهت شناخت کلی شما کارفرمایان محترم و با توجه به استقبال عموم، تنها سه سبک طراحی ویلا یعنی سبک مدرن، سبک کلاسیک و سبک روستیک را معرفی می کنیم.در ادامه به تشریح اجمالی هر کدام از این سبک ها پرداخته شده است.

 

1- سبک مدرن:

سبک مدرن یک سبک ساده و به دور از تجملات می باشد. در این سبک از نمای باز و طیف رنگی متنوعی استفاده می شود. با توجه به پیشرفتی که در ساخت  و تولید مصالح در دنیای امروزی رخ داده است، نمای ویلا می تواند به هر شکل و فرمی باشد و روندخاصی در طراحی نمای ویلا پیش روی معماران نیست. البته لازم به ذکر است که نما حاصل تراوش ذهنی و معمولا بر اساس کانسپت خاصی ارائه می گردد. در این سبک معمولا از پنجره های بزرگ رو به باغ و حیاط استفاده می شود و سعی میشود بیشترین ارتباط با طبیعت فراهم شود. سبک مدرن در نمای داخلی و خارجی ویلا مورد استفاده قرار می گیرد.

 

2- سبک کلاسیک:

این سبک بر پایه نظم و ترتیب استوار است و افراد علاقه مند به کارهای سنتی از جمله طرفداران سبک کلاسیک به شمار می آیند. در این سبک از تناسب های هندسی، و مصالح سنتی مثل اجر و سنگ و چوب به خوبی استفاده می شود. شکوه و عظمت خاصی در این سبک وجود دارد و حس بزرگی و نظم را به بیننده القا میکند. نمای رومی یکی از نماهای کلاسیک به شمار می رود که البته در ایران هم استقبال فراوانی از این سبک می شود.

 

3- سبک روستیک:

اگر عاشق طبیعت هستید شاید این سبک ویلا مورد پسند شما باشد، چون در این سبک هدف وارد کردن طبیعت به فضای زندگی و نزدیک کردن انسان به طبیعت و روستا است به همین خاطر استفاده از متریال های همانند سنگ، چوب، فلز، پوست درختان، شاخ برگ، خشت و… که به نوعی ایجاد هارمونی با طبیعت می باشد بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. به عنوان مثال می توان دیوارهای را از جنس سنگ و آجر ساخت و به جای سطح صاف از کمی زمختی در طراحی استفاده کرد. این سبک بیشتر در خانه های کوهستانی و ویلایی که به سادگی و روستایی بودن اهمیت میدهند کاربرد دارد.

طراحی ویلا

ویلای روستیک

طراحی ویلا

ویلای مدرن

طراحی ویلا

ویلای کلاسیک

محوطه سازی ویلا

قطعا تمامی وقت خود را در فضای داخل ویلا سپری نمی کنیم، از طرفی فضای بین درب حیات تا ویلا یا اطراف آن می تواند به نحوی ساخته شود که نه تنها ارزش یک ویلا را چند برابر کند و ویلا را بسیار لاکچری و دلنشین کند، بلکه ارتباط بین ویلا و محیط شلوغ و پر از آلودگی های صوتی را قطع کند و به این صورت فضای داخلی ویلا را هم تحت تاثیر قرار میدهد. ایجاد یک فضای خصوصی و راحت در فضای باز در کنار دورهمی های گرم در محیطی طبیعی آرامش منحصر به فردی ایجاد میکند. 

در محوطه سازی از المان های مختلفی استفاده می شود که توضیحات مختصری جهت شناخت شما کارفرمایان محترم از چند المان پرکاربرد در محوطه سازی ویلا ذکر شده است .

 

1- فضای سبز:

بخش جدایی ناپذیر یک محوطه سازی ایجاد فضای سبز، گل کاری و درختکاری با درختان متنوع است. محل قرار گیری چمن، نوع گل ها و درختان و… می توان با توجه به طراحی و مدل های سه بعدی مشخص کرد.

2- استخر، برکه و آبنما:

وجود یک استخر در یک ویلا به خصوص در محوطه یک ایده فوق العاده برای افزایش جذابیت محوطه ویلا است، آبنما نیز با ایجاد صدای شرشر آب آرمش یک محیط طبیعی را فراهم میکند. شکل استخر، جانمای، طراحی سازه و… همگی در طراحی محوطه سازی ویلا قابل تعیین می باشند.

3- نورپردازی:

با پیشرفت تکنولوژی امکان استفاده از نورپردازی در محوطه سازی حتی در مناطق بارانی نیز وجود دارد، نورپردازی جلوه ای دیگر از محوطه سازی را در شب نمایان میکند. مکان نورپردازی، نوع لامپ ها و… در طراحی محوطه سازی ویلا امکان پذیر می باشد.

3- آلاچیق:

یک سایبان در فضای دلچسب ویلا که محیطی گرم برای دورهمی شما فراهم میکند. همچنین می توان در کنار آلاچیق ها از گودال های آتش نیز استفاده کرده.

محوطه سازی ویلا
محوطه سازی

صفر تا صد، از طراحی تا ساخت درکنارتان هستیم

قیمت مناسب، طراحی حرفه ای

شماره تماس : 6499 820 0912

هزینه طراحی ویلا

انتخاب با شماست!

طراحی ویلا به صورت تخصصی توسط مهندس معمار حرفه ای 

طراحی اصولی و حرفه ای

قیمت مناسب، طراحی حرفه ای

5-هزینه طراحی یک ویلا چگونه محاسبه می شود؟

برخی از مهندسان هزینه طراحی ویلا را به صورت مقطوع بیان می کنند، و برخی نیز برحسب متراژ و یا خواسته های کارفرما، یک قیمت پیشنهادی به کارفرما ارائه می دهند. قیمت های طراحی ویلا با توجه به کیفیت کار، تجربه مهندسان طراح، هزینه های دفتر، خدمات قابل ارائه و… بسیار متفاوت می باشد. با توجه اینکه پایه و اساس ساخت ویلا، نقشه ها و دیتایل های اجرائی می باشد که توسط مهندسان معمار و سازه طراحی شده اند، در انتخاب درست مهندس معمار و سازه، بیشترین دقت را بفرمایید.

توصیه نهایی ما به شما کارفرمای محترم این است که اگر به دنبال یک طراحی با ارزش و درست هستید به نحوی که با فرض یک هزینه ساخت ثابت ارزش روحی، عملکردی و مالی ویلا، بالاترین رادمان را داشته باشد، طراحی ویلا را واقعا جدی بگیرید، حتی در برخی موارد یک طراحی نادرست باعث افزایش هزینه ساخت ویلا نیز می شود.

منتظر تماس شما هستیم..

شماره تماس : 6499 820 0912

آتلیه معماری: تهران- جردن

6-چرا تیم زاگرس سازه را انتخاب کنیم؟

کار طراحی با یک تیم مهندسی قوی: تیم مهندسی زاگرس سازه متشکل از مهندسین معمار و سازه حرفه ای است و در طراحی یک ویلا، به منظور تداخل طرح معمار با تیر و ستون ها و هم چنین بهینه سازی سازه هماهنگی کاملی بین مهندس معمار و سازه وجود دارد. علاوه بر این کارفرما علاوه بر مهندس معمار از مشاوره مهندس سازه به منظور بهینه سازی ساخت اسکلت، نوع اسکلت بتنی و یا فولادی، و مقاومت در برابر بارهای احتمالی همچون زلزله و سیل و یا بهسازی خاک محل پروژه و نشست های محتمل و… از طراحی تا ساخت کامل پروژه استفاد خواهد کرد.

توجه به جزئیات اجرای و هزینه اجرا: صرفا طراحی کردن ملاک نیست، می بایست طرح عملی و در محدوده بودجه مورد نظر کارفرما باشد، برای این منظور می بایست توجه ویژه ای به دیتیل های اجرائی و نحوه اجرای آن ها وجود داشته باشد. بنابراین دید اجرائی مهندس طراح ( معمار یا سازه) نیز یک پارامتر مهم در هنگام طراحی می باشد.

کیفیت عالی، قیمت مناسب: بزرگی می گفت: درباره درخت براساس میوه اش قضاوت کنید نه تعداد برگهایش، از این رو تمامی تلاش ما بر این بوده که یک طراحی حرفه ای با در نظر گرفتن تمامی پارامترها و خواسته های کارفرما ارائه دهیم و در این راه رضایت کارفرمایان نشان دهنده کیفیت کار ما بوده است. همچنین قیمت بسیار مناسب طراحی در کنار یک کار حرفه ای (طراحی و اجرا) باعث بازخورد مثبت کارفرمایان و رضایت آن ها شده است به نحوی که برخی از مشتریان جدید ما با توصیه کارفرمایان قبلی به ما مراجعه می کنند.( جهت دریافت قیمت طراحی ویلا می توانید با ما تماس بگیرید)

طراحی و اجرای صفر تا صد ویلا: 

ما علاوه بر طراحی قادر به اجرای تمامی جزئیات معماری و سازه، حتی طراحی و ساخت فرنیچر نیز هستیم. و این اطمینان را به کارفرما میدهیم که در تمامی مراحل از طراحی تا تحویل کلید ویلا قادر به پشتیانی کارفرما هستیم.

بازسازی ویلا: 

اگر ساختمان ویلائی قدیمی دارید ممکن است یک از بهترین گزینه ها بازسازی ویلا باشد. تیم ما کار بازسازی ساختمان را به بهترین نحو انجام میدهد و دارای رزومه قوی در زمینه طراحی و بازسازی خانه ها می باشد.

برخی از نمونه کارهای طراحی ویلا و ساخت ویلا

ساخت ویلا
ساخت ویلا
ساخت ویلا
ساخت ویلا
طراحی ویلا
ساخت ویلا
طراحی ویلا
طراحی ویلا
ساخت ویلا
طراحی ویلا
طراحی ویلا

به عمل کار برآید به سخندانی نیست…

نمونه کارهای بیشتر در جلسات حضوری ارائه میگردد.

طراحی اصولی و حرفه ای

قیمت مناسب، طراحی حرفه ای

شماره تماس : 6499 820 0912

آتلیه معماری: تهران -جردن

error: Content is protected !!