طراحی سوله

طراحی سوله

طراحی سوله یکی از عواملی است که کمتر کسی به آن در کاهش هزینه ساخت سوله توجه می کند . طراحی سوله امری کاملا تخصصی می باشد که از توان بسیاری از طراحان سازه خارج می باشد.در صورتی که سوله به درستی طراحی بشود. باعث کاهش مقدار فولاد مصرفی در سوله و درنتیجه منجر به کاهش هزینه ساخت سوله می شود.

طراحی سوله
طراحی سوله
طراحی سوله خرپایی

ساختمانهای صنعتی (سوله) از لحاظ  نوع سازه استفاده شده می توان به دو دسته کلی تقسیم شوند:

1- سوله استاندارد:

سوله های استاندارد با مقاطع تیر و ستون H شکل فلزی ساخته می شوند. این نوع سوله ها رایج ترین سوله های مورد استفاده می باشند. و به شکل های سقف های شیب دار یا قوسی و برای دهانه های کوتاه تا بلند قابل طراحی و ساخت هستند. اما در دهانه های بیش از 50 متر معمولا استفاده از این سوله ها باعث افزایش هزینه ساخت سوله می شود. استفاده از این نوع سازه ها برای هر نوع کاربری سوله قابل استفاده هستند، اما در واحدهای تولیدی،کارخانجات و همچنین در سوله های دارای جرثقیل استفاده از سوله استاندارد رایج می باشد. در شکل های زیر چند نمونه از این سوله ها نشان داده شده است.

طراحی سوله
طراحی سوله
طراحی سوله

2- سوله خرپایی:

سوله خرپایی برای دهانه های بلند دهانه های بلند به دلیل سبکتر شدن وزن سازه و صرفه جویی در مصرف فولاد بسیار پرکاربردتر می باشد. سوله های خرپایی در اشکال مختلفی بنا به نیاز پروژه ساخته می­شوند. این نوع سوله برای انواع کاربری ها قابل بهره برداری هستند، اما بیشتر در سالن ورزشی، گل خانه ها، دامدارای ها، انبار و… که داهانه های بلند دارند و از ضریب اهمیت کمتری نیز برخوردار هستند بهترین انتخاب می تواند طراحی سوله با خرپا باشد. در تصاویر زیر چند نمونه از این سوله ها قابل مشاهده می باشد.

طراحی سوله خرپایی
طراحی سوله خرپایی
سوله خرپایی

 سوله سبک

برخی از مهندسین با تبلیغات غلط تحت عنوان طراحی سوله سبک و با کاهش عمدی بارهای برف، باد و… و همچنین طراحی غیر اصولی سعی در جلب رضایت کارفرمایان دارند. تیم ما سبک سازی سوله را مطابق اصول مهندسی انجام میدهد نه با کاهش بارهای وارد بر سوله.!

 ارائه دفترچه محاسبات با جزئیات کامل از طراحی، ترسیم نقشه های با کیفیت و با تمامی جزئیات معماری و سازه ای، طراحی نمای سوله، محوطه سازی کارخانجات و… تنها بخشی از خدمات تیم مهندسی زاگرس سازه است.

طراحی و ساخت سوله

تماس با 09128206499

سوله سبک
طراحی سوله

طراحی سوله و کارخانه های مدرن

زاگرس سازه تیم تخصصی طراحی و ساخت و سازه ای صنعتی مدرن

ساخت سوله

طراحی سوله، طراحی نما، محوطه سازی، طراحی سردر، طراحی دکوراسیون 

زاگرس سازه تیم تخصصی طراحی سوله، مخازن بتنی و فلزی، سازه های خاص و..

سازه های صنعتی مدرن

طراحی سوله
طراحی سوله
طراحی سوله

نرم افزارهای اختصاصی گروه زاگرس سازه در طراحی اتصالات پیچی و جوشی سازه های فلزی که توسط مهندسین زاگرس سازه منطبق با آیین نامه های معتبر نوشته شده اند باعث بهینه تر کردن اتصالات و کاهش تعداد پیچ و ضخامت ورق های اتصال می شود.

مشاوره در خصوص ارتفاع، دهانه شیب،شکل سوله و.. و همچنین کنترل رایگان نقشه های شاپ از دیگر خدمات مهندسی زاگرس سازه است.

طراحی سوله توسط مهندسین سازه صورت می گیرد. استفاده از نرم افزارهای متنوع داخلی و خارجی در طراحی و همچنین استفاده از آخرین ویرایش های آیین نامه های معتبر دنیا با توجه به نوع پروژه ها باعث شده است طراحی ها کاملا بهینه و باعث کاهش هزینه ساخت سوله شود. 

همچنین نباید از طراحی معماری سوله غافل شد، امروزه نمای ظاهری سوله، سردر کارخانه، دکوراسیون داخلی بخش اداری و محوطه سازی کارخانه ها تاثیر بسیار زیادی در جذب کارفرما و معرفی حرفه شما دارد.

طراحی سوله
طراحی سوله
error: Content is protected !!