طراحی ویلا

طراحی ویلا

طراحی ویلا تخصصی ترین زمینه فعالیت زاگرس سازه می باشد. زاگرس سازه با گردآوری متخصصین رشته های مهندسی معماری و مهندسی عمران اقدام به تشکیل گروه معماری کامل و منسجم نموده کلیه خدمات معماری و سازه ای  از ابتدای پروژه یعنی درخواست و صدور دستور نقشه تا اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان توسط این گروه مجرب طراحی معماری و سازه انجام می پذیرد. تمامی طراحی ها بر اساس اصول و استاندارد های ملی و بین المللی انجام خواهند شد.

تاریخچه ویلا

 در زمان روم باستان، ویلا به گونه ای از خانه های اشرافی اطلاق می شد، اما طی زمان دچار تغییرات عمده ای گردید.پس از سقوط امپراطوری روم، ویلا به حصارهای کوچک درون مزارع گفته می شد که بعدها استحکام بیشتری یافت و گاهی هم بعنوان خانقاه به کلیسا منتقل گردید.سپس این تغییرات گونۀ پیشرفته تری به خود گرفت و در قرون وسطی به یک خانۀ اشرافی شکیل درون شهر مبدل گردید. اکنون ویلا به خانه های مسکونی در انواع و اندازه های متفاوت اطلاق می شود، از ویلاهای دوبل حومۀ شهری گرفته تا ساختمان های مسکونی صحرایی در مناطق آزاد شهر…

ساخت ویلا

ویلا محیطی برای بهبود کیفیت زندگی و تسکین روحی شهروندان که اگر چه از فضای شهر فاصله دارد ولی می بایست از لحاظ امکانات، هم تراز ساختمان های شهری باشد و اصول طراحی ویلا در آن رعایت شود تا در مدت زمانی که افراد قصد استفاده از این مکان را دارند دچار محدودیت های غیر ضروری و مشکلات رفاهی نباشند.

از این رو باید نسبت به طراحی ویلا و باغ توجه ویژه ای صرف نمود، چه در قسمت طراحی فضای بیرونی و اطراف ویلا و چه در طراحی فضای داخلی، که قطعا نسبت به طراحی داخلی واحد های مسکونی متداول تفاوت هایی خواهد داشت.

طراحی ویلا

به طور کلی طراحی فضاهای اسکان موقت تفریحی نظیر باغ و ویلا باید لوکس، چشم نواز و در عین حال کاربردی و مقبول باشد تا شرایط برای استراحت و تفریح مسافران و ساکنان به بهترین نحو مهیا شود.وجود فضاهای بزرگ با سقف های بلند و استفاده از نور طبیعی محیط، شاید مهم ترین پارامترها در طراحی  ویلا ی مطلوب باشد.استفاده از نور جنوب و وجود در های بازشونده کشویی بزرگ نیز، نکته­ بسیار مهمی است که می­تواند در زمان عصرگاهی و غروب خورشید، فضای داخلی را به فضای خارجی متصل نموده و موجب افزایش سطح بهره وری نوری و نشاط ساکنان گردد.

error: Content is protected !!
مشاوره آنلاین

سلام به سایت زاگرس سازه خوش آمدید . ما فعلا آنلاین نیستم اما شما می توانید پیغام بگذارید. ما با شما تماس خواهیم گرفت

Click ENTER to chat